Назад до блогу

Enyaq чи ID.4 з пробігом: та сама база, різні авто

17 вересня 2026 р.· Wise EV

Skoda Enyaq і VW ID.4 під шкірою це одна машина, і це не фігура мови з прес-релізу. Та сама платформа MEB, та сама колісна база 2 765 мм, та сама батарея на 82 кВт-год валових і 77 кВт-год корисних, ті самі мотори. На AUTO.RIA 17 вересня 2026 року було 305 оголошень ID.4, враховуючи китайський ID.4 Crozz, проти 72 оголошень Enyaq. ID.4 на нашому ринку явно переважає, але Enyaq не рідкість: сім десятків авто це нормальний вибір.

Для покупця в Україні головне питання не в тому, яку з двох машин брати. Воно в тому, звідки цю машину привезли. Американський ID.4 має роз'єм CCS1 і на нашій мережі CCS2 працює тільки через адаптер, плюс часто тягне аукціонну історію, яку треба перевіряти за гроші, а не на слово. Європейське авто має CCS2 і Type 2 з заводу. Китайські ID.4 Crozz та ID.4 X мають GB/T, і це теж адаптер.

А далі йде те, що однакове для всіх ринків. Ми перебрали дані ADAC, TUV Report 2026, логи споживання майже з 800 авто і оголошення в семи країнах. Лабораторія каже, що економніша одна машина, власники кажуть, що інша. Втрата вартості не розділяє їх узагалі. Розділяють дві опції в оригінальному замовленні, одна статистика техогляду і те, скільки таких авто є поруч із вами.

Зміст

Коротко

Skoda EnyaqVW ID.4
Платформа, базаMEB, 2 765 ммMEB, 2 765 мм
Велика батарея, корисна ємність77 кВт-год77 кВт-год
Довжина, багажник4 648 мм, 585 л4 584 мм, 543 л
Де збираютьМлада-БолеславЦвіккау, Емден, Чаттануга, Китай
ADAC Ecotest, авто 2021 року21,9 кВт-год/100 км22,8 кВт-год/100 км
Логи власників, Spritmonitor21,23 кВт-год/100 км, 459 авто20,68 кВт-год/100 км, 312 авто
TUV 2026, провал техогляду у 2 до 3 років9,1%, 94 місце зі 1106,1%, 55 місце зі 110
Тепловий насосопціяопція
Оновлення заряджання до 135 кВтвізит до дилера, серпень 2022по повітрю, березень 2022
Роз'єм на нашому імпортіCCS2CCS2, CCS1 зі США, GB/T з Китаю

Що в них справді спільне

Почнемо з ідентичного, бо це більша частина машини. Обидві стоять на платформі MEB концерну Volkswagen, відстань між осями 2 765 мм. Велика батарея в Enyaq 80, Enyaq 85 та ID.4 Pro це той самий пакет на 82 кВт-год із тими самими 77 кВт-год корисної ємності. Обидві беруть 11 кВт на змінному струмі. Мотори теж однакові: на батареї 77 кВт-год обидві машини видають 150 кВт, тобто 204 к.с. З модельного 2024 року обидві перейшли на той самий задній мотор APP550 і 210 кВт. Тож дорестайлінгові Enyaq та ID.4, а це майже весь наш імпорт, під педаллю однакові.

Тепер різниця, і вона справжня.

Enyaq довший на 64 мм і має 585 літрів багажника проти 543 у ID.4. Його збирають тільки в Младій-Болеславі, тоді як ID.4 виходить із Цвіккау, Емдена, Чаттануги і двох китайських заводів. Для нашого ринку це не деталь із довідника: саме тому ID.4 приїжджає до нас із трьома різними роз'ємами, а Enyaq практично завжди європейський. Skoda свідомо зробила підвіску м'якшою і залишила фізичні кнопки на кермі там, де VW поставив сенсорні майданчики, і це найчастіший коментар у відгуках власників.

Одна деталь, яку зазвичай плутають: Skoda збирає батарейні пакети MEB у Младій-Болеславі, і для своїх авто, і для VW, Audi та SEAT. Ті самі комірки, інший складальний завод. Це знадобиться нижче в розділі про відкликання.

Чесне резюме: та сама платформа, та сама батарея, ті самі мотори, різні кузови, різні заводи, різне налаштування шасі.

Споживання: лабораторія і власники не згодні

Тут більшість статей називає переможця, якого не може підтвердити.

Ecotest від ADAC це правильне лабораторне джерело для питання про гроші: він міряє енергію з розетки і враховує втрати на заряджання, а не те, що дійшло до батареї. Ось два авто 2021 року, протестовані з різницею у два місяці за однаковим протоколом:

АвтоТест ADACкВт-год/100 км
Skoda Enyaq iV 80липень 202121,9
VW ID.4 Pro Performance Max 77 кВт-годтравень 202122,8

За цим читанням виграє Enyaq. Тепер подивіться, що записують власники на Spritmonitor, дані на 17 вересня 2026 року:

АвтокВт-год/100 кмАвто в вибірціЗаправок
Skoda Enyaq21,2345967 513
VW ID.420,6831233 599

Порядок перевернувся. Два джерела, дві різні відповіді, за кожною реальні дані.

Вибірки не однакові: за цими двома середніми стоїть різний набір батарей, тож порівняння грубе. Але його досить, щоб сказати: жодна з цих машин не є помітно економнішою за іншу, а хто стверджує інакше, цитує одне джерело і мовчить про друге.

Дві пастки, якщо шукатимете самі. У ADAC є тест Enyaq 85x 2025 року на 18,9 кВт-год/100 км, і його постійно ставлять проти 22,8 у ID.4. Інше авто, інше покоління, різниця у три роки. А повного тесту рестайлінгового ID.4 у ADAC немає взагалі, тож для авто від 2024 року лабораторної цифри немає в жодному напрямку.

Одна цифра, яку варто запам'ятати: ADAC заміряв, що ID.4 бере з розетки 88,5 кВт-год, щоб залити в батарею 77 кВт-год. Платите ви за більше число. Саме через цей розрив різниця між WLTP і реальним запасом ходу більша, ніж очікує більшість покупців.

Для України арифметика поки що приємна: 4,32 грн за кВт-год удома і 2,16 грн уночі за двозонним лічильником. Але цей тариф зафіксований лише до 31 жовтня 2026 року, тож рахувати бюджет на п'ять років уперед за ним не можна. Як те саме виглядає в країні з дорожчим струмом, ми показували на прикладі вартості утримання електромобіля в Бельгії.

Надійність: єдина реальна різниця

Звіт TUV Report 2026 охоплює 9,5 мільйона німецьких техоглядів із липня 2024 по червень 2025 року, 216 типів авто, з них 18 електричних. Його головний показник, EM-Quote, це частка авто, які провалюють огляд із суттєвими або небезпечними дефектами.

Авто, вік 2 до 3 роківЧастка провалівМісцеСередній пробіг
Skoda Enyaq9,1%94 зі 11051 000 км
VW ID.4 та ID.5 разом6,1%55 зі 11047 000 км

Середнє по класу 6,5%. ID.4 сидить нижче за нього, Enyaq вище. Для контексту з тієї ж таблиці: Fiat 500e 4,2%, Renault Zoe 8,1%, Tesla Model 3 13,1%.

Одна поправка, яку цифри несуть у собі самі: показник VW об'єднує ID.4 та ID.5, а TUV не уточнює, чи входить у цифру Enyaq кузов Coupe. Тож це справжній сигнал, але не остаточний вирок.

Тепер частина, яка допоможе. Обидві машини провалюються на одному й тому самому, і це робоче гальмо. AUTO BILD пише, що Enyaq не проходить перевірку гальмівної ефективності вшестеро частіше за середнє авто на стенді, а ID.4 вп'ятеро частіше, і додає, що це типово для приводів із рекуперацією.

TUV пояснює механізм як загальну картину по електромобілях, не називаючи моделей: гальма майже не використовуються, бо сповільнює рекуперація, це може призвести до дефектів дисків і до того, що гальмівна дія падає. Порада водіям від TUV проста, гальмувати свідомо і регулярно. TUV також зауважує, що не всі електричні моделі мають цю слабкість.

Це не корозія. AUTO BILD перелічує диски, трубки і шланги Enyaq як такі, що не викликали зауважень. Провалюється саме ефективність гальмування на стенді. Перевірте гальма до того, як віддасте гроші, а потім ними користуйтеся.

Статистика поломок ADAC дивиться в інший бік: обидві машини серед найкращих у класі, а показника по окремих моделях ADAC не публікує, тож вишикувати їх у рейтинг ніхто не може. Єдина цифра, яку ADAC дає, це електрика проти ДВЗ: чотирирічний електромобіль показав індекс поломок 6,5 у 2025 році, а бензинові й дизельні авто того самого віку були вже на 12,5.

Дві опції, які визначають авто

Дві галочки відрізняють хороший вживаний екземпляр від посереднього, і жодна з них не шильдик.

Тепловий насос був опцією на обох машинах, у кожному модельному році. Немає року, з якого він став стандартом. У Німеччині він коштував 1 250 євро, а з липня 2021 року ціна впала до 990 євро. Перевіряйте комплектацію конкретного авто і просіть документ, а не текст оголошення. На імпорті це особливо важливо: американська і китайська комплектації живуть за своєю логікою.

Скільки він дає? Ніхто вам не скаже, включно з самим Volkswagen. VW рекламував його як плюс до 30% запасу ходу при мінус 25 градусах, не зміг це підтвердити, знизив ціну і виплатив по 285 євро компенсації 56 230 клієнтам, близько 16 мільйонів євро загалом. Тож коли стаття пропонує вам акуратний відсоток економії, ставтеся до неї з підозрою.

Оновлення швидкості заряджання це пастка, яку майже ніхто не перевіряє. Обидва виробники підняли стелю заряджання постійним струмом на авто, які вже їздили, і зробили це геть по-різному.

SkodaVW
Дата15 серпня 202221 березня 2022
Що змінилосьзаряджання авто на 82 кВт-год до 135 кВт, на 62 кВт-год до 120 кВтзаряджання ID.4 на 77 кВт-год зі 125 кВт до 135 кВт
Як доставиливізит до дилера, близько п'яти годинпо повітрю
Цінабезкоштовнобезкоштовно

Обидві виходять на 135 кВт заряджання. Різниця в тому, як оновлення доїхало до машини. По повітрю воно прилітає незалежно від того, цікавився власник чи ні. П'ятигодинний візит до дилера стався тільки тоді, коли хтось на нього записався. Тобто ранній Enyaq, який туди не заїжджав, досі заряджається на старій швидкості, і в оголошенні цього не буде. Виробництво Enyaq перейшло на нове залізо в лютому 2022 року, тож питати треба про авто, зібрані до цієї дати.

Для покупця імпорту це важливіше, ніж для німця: авто, яке поїхало на експорт, мало менше шансів побувати в дилера на цій кампанії, а перевірити це у нас складніше. Питайте прямо і просіть підтвердження.

Якщо дивитесь ширше за ці дві моделі, наш інструмент порівняння ставить криві заряджання і розміри батарей поруч, замість цифри з буклета.

Відкликання і те, чого вони не кажуть

У березні 2026 року німецький KBA відкликав близько 94 000 авто через ризик займання батарейного модуля, довідка 16271R. Вона охоплює VW ID.3, ID.4, ID.5 та ID.Buzz, зібрані з 24 червня 2023 по 23 серпня 2024 року. Cupra Born іде окремою довідкою.

Прочитайте ці дати уважно, бо більшість публікацій цього не робить. ID.4 2021, 2022 чи початку 2023 року, а це основна маса нашого імпорту, лишається поза цим відкликанням.

Enyaq туди не потрапив. Уражені авто збирали в Цвіккау і Ганновері, а пакети Enyaq складають у Младій-Болеславі. Чи містять пакети Enyaq модулі з тієї самої партії, встановити не вдалося, тож не читайте це як доказ того, що Enyaq чистий. Аналогічного відкликання ми не знайшли, а це інше твердження.

Є ще два відкликання ID.4, але вони діють тільки в США: втрата тяги на авто 2021 року і ручки дверей, які могли відкритися на ходу, на авто 2021 до 2024 років. Enyaq у США не продають, тож його відсутність у цих даних не каже нічого. Для нас це практичний момент: якщо берете ID.4 зі Штатів, ці дві кампанії стосуються саме вашого авто, перевірте, чи їх відпрацювали до відправки.

Хоч що ви купуєте, проженіть VIN через сервіс перевірки відкликань виробника і просіть підтвердження робіт.

Скільки їх на ринку і звідки вони приїхали

Спершу застереження до всіх підрахунків нижче. Цифри зчитані зі сторінок майданчиків 17 вересня 2026 року. У підрахунок Enyaq всюди потрапляє кузов Coupe, тоді як ID.5 рахують окремою моделлю, тож сирі цифри лестять Skoda. На AUTO.RIA вкладки стояли на позиції "всі", тобто це не тільки вживані авто, а в підсумки AutoScout24 входять нові й демонстраційні машини.

В Україні ID.4 переважає. На AUTO.RIA було 72 оголошення Enyaq проти 305 ID.4, враховуючи китайський Crozz. Enyaq у нас є, просто вибір вужчий, а торгуватись складніше, бо порівняти ваше авто майже ні з чим. Ціни по Enyaq ішли від 19 400 до 33 000 доларів. По ID.4 дві видачі того самого дня дали різні діапазони, від 20 900 до 29 950 і від 18 000 до 34 847 доларів, тож беріть це як орієнтир, а не як ринкову ціну.

Тепер про три потоки імпорту, бо це і є головна розвилка. Американські ID.4 їдуть із роз'ємом CCS1, і на нашій мережі CCS2 їм потрібен адаптер, причому щодня. Такі авто часто мають аукціонну або страхову історію, і перевірка за VIN тут окупається. Європейські авто мають рідні Type 2 і CCS2. Китайські ID.4 Crozz та ID.4 X мають GB/T, і це теж адаптер. Enyaq у нас практично завжди європейський, і це його головна перевага тут, навіть якщо вибір менший.

Чого ми не стверджуємо: що привезене авто програмно заблоковане під свій регіон. Такі розмови ходять, але підтвердити їх не вдалося, тож ми їх не повторюємо.

Ще одна зміна, яку легко проґавити. Звільнення від ПДВ на ввезення електромобілів діяло до 31 грудня 2025 року. З 1 січня 2026 року при розмитненні діють стандартні 20% ПДВ, мито лишається нульовим. Бюджет на пригін виріс, і різниця між "купити вже в Україні" та "привезти самому" вже не така очевидна, як два роки тому. Які пільги прив'язані до авто, а які до власника, це окрема тема, ми розбирали її в матеріалі про те, чи переходить податкова пільга на вживаний електромобіль.

Якщо подивитись назовні, картина по Європі не однакова. Нідерланди це єдиний ринок, де Enyaq упевнено лідирує. AutoScout24.nl показував 632 оголошення Enyaq проти 482 ID.4, і національний автопарк це підтверджує: 21 569 Enyaq проти 16 679 ID.4 та 2 610 ID.5 на початок 2025 року. Іспанія виглядає як Україна, там переважає ID.4: на одному майданчику 10 Enyaq проти 58 ID.4, на іншому 1 проти 51, а реєстрації 2023 року дали ID.4 1 168 авто проти 620 на всі електричні моделі Skoda разом. У Франції та Італії ID.4 лідирує помірніше. У Німеччині легко знайти обидві, і саме Німеччина зареєструвала більше ID.4 та ID.5, ніж Enyaq, у 2022 і 2023 роках.

Втрата вартості: шильдик вам нічого не коштує

Ми шукали докази, що одна з цих машин тримає ціну краще за іншу, бо саме цим зазвичай закінчується порівняння Skoda і VW. Їх немає.

Жодна оціночна компанія не публікує коректного зіставлення цих двох моделей. Три джерела ставлять цифри поруч, і жодне не витримує перевірки. Одне це блог дилера, який цими авто торгує. Друге порівнює медіанні ціни оголошень із двох різних вибірок без поправки на пробіг і батарею, тож його цифри не можна порівнювати навіть між собою. Третє ставить Enyaq Coupe проти звичайного ID.4 і не називає оцінювача.

Висновок негативний, і він корисний: наскільки взагалі публікують дані, вибір між цими двома шильдиками не змінює того, скільки ваше авто коштуватиме через три роки. Вирішуйте по комплектації, історії обслуговування і ціні, яка перед вами.

Картина по сегменту надійніша. Дані cap hpi за квітень 2026 року показали, що вживані електромобілі подешевшали на 11,2% за рік на віці три роки і 60 000 миль, з коментарем самої cap hpi, що частина моделей стабілізувалась, а частині ще є куди падати. Коли купуєте, це грає вам на руку. Коли продаватимете, закладайте це в розрахунок.

Що перевірити перед покупкою

  1. З'ясуйте, звідки авто приїхало, ще до огляду. Американський ID.4 це CCS1 і адаптер, китайський Crozz це GB/T і адаптер, європейське авто це рідний CCS2. Аукціонну історію американських машин перевіряйте платно.
  2. Питайте про тепловий насос і просіть документ на комплектацію, а не текст оголошення.
  3. На Enyaq, зібраному до лютого 2022 року, питайте, чи зробили оновлення заряджання. Воно вимагало візиту до дилера, тож могло й не бути зроблене. На ID.4 воно прилетіло по повітрю.
  4. Перевірте гальма на стенді. Обидві машини провалюються на гальмівній ефективності в кілька разів частіше за середнє, з причини, спільної для електромобілів узагалі.
  5. Пробийте VIN по відкликаннях. Березневе відкликання 2026 року стосується лише VW ID, зібраних із кінця червня 2023 до кінця серпня 2024 року, а на авто зі США є ще дві кампанії.
  6. Порахуйте розмитнення за новими правилами. З 1 січня 2026 року це 20% ПДВ, мито нульове.
  7. Не закладайте шильдик у вартість. Нічого опублікованого не підтверджує різниці в перепродажі.

Часті питання

Enyaq це просто перешильдований ID.4?

Ні, хоча вони ближчі, ніж більшість пар на спільній платформі. Та сама платформа, база, батарея і мотори. Інший кузов, інший завод, м'якша підвіска, фізичні кнопки на кермі замість сенсорних майданчиків, більший багажник.

Який імпорт брати, американський чи європейський?

Європейський простіший: рідний CCS2, жодних адаптерів, зрозуміліша історія. Американський ID.4 зазвичай дешевший саме через CCS1 і через ризик аукціонного минулого. Якщо заряджаєтесь переважно вдома, адаптер може бути прийнятною ціною за знижку. Якщо живете на публічних зарядках, ця економія з'їсться нервами.

Enyaq менш надійний за ID.4?

За німецькою статистикою техоглядів у віці два до трьох років Enyaq провалюється частіше, 9,1% проти 6,1%. Це справжня різниця. Пом'якшують її дві речі: показник VW об'єднує ID.4 та ID.5, а головна точка відмови в обох машин це робоче гальмо, що є особливістю рекуперації, а не бренду.

Джерела

ADAC. Autotest Skoda Enyaq iV 80, Autotest VW ID.4 Pro Performance, Pannenstatistik 2026. adac.de TUV-Verband. TUV Report 2026. tuev-verband.de AUTO BILD. Сторінки моделей у TUV Report 2026. autobild.de Spritmonitor. Логи споживання Enyaq та ID.4. spritmonitor.de Skoda Storyboard. Оновлення ПЗ для Enyaq iV, 15 серпня 2022. skoda-storyboard.com Volkswagen Newsroom. ID. Software 3.0, The new ID.4 and ID.5. volkswagen-newsroom.com auto motor und sport, ecomento. Реклама теплового насоса VW і компенсація KBA, відкликання 16271R, через ADAC і firmenauto, березень 2026. adac.de AUTO.RIA, підрахунок оголошень і ціни, 17 вересня 2026. auto.ria.com 1auto.guru, оновлено 6 травня 2026, і acars.ua. Роз'єми і потоки імпорту в Україну AutoScout24 NL, coches.net, coches.com, La Centrale, L'Argus. Підрахунки на 17 вересня 2026 RAI Vereniging і BOVAG. Mobiliteit in Cijfers, автопарк на 1 січня 2025. DGT, реєстрації 2023 року, Іспанія cap hpi. Вартість вживаних авто, квітень 2026

Усі цифри перевірено 17 вересня 2026 року.

#вживаний електромобіль#Skoda Enyaq#VW ID.4#порівняння#2026